0258 265 43 77
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Denizli Kartvizit Baskı

03 Eylül 2021
513 kez görüntülendi

Denizli kartvizit baskı genelde üzerinde sahibinin isim bilgileri, bağlı bulunduğu kurum ve firma adı, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı kart tasarımına verilen addır. Kartvizit bir nevi firma imzasıdır.

Kurumsallık anlamında büyük bir önem taşıdığından ötürü kartvizit tasarımı oldukça önemlidir. Firmanızı yansıtan ve özgün bir kartvizit olması aynı zamanda sizin vizyonunuzdur. Üzerinde logo ve isim kabartmalı ve farklı tasarımlı olabilir.

Turizm, eğitim, sağlık, gıda, hukuk, muhasebe, otomotiv, mimarlık, mühendislik, lojistik gibi pek çok alanda kartvizit kullanımı vardır.

Kartvizitin Özellikleri Nelerdir?

Denizli kartvizit baskı sürecinde planlı hareket edilmekte ve sonra imalat aşamasına geçilmektedir. Kartvizit basımında genellikle kuşe kâğıt, bristol kâğıt, Japon bristol kâğıt, tuale kâğıt, parlak ve mat selefon kullanımı yaygındır. Genellikle kesimde de düz, oval ve özel kesim tercih edilir.

Kuşe kağıtla basılan kartvizitler yenilikçi firmaların tercihidir. Amerikan bristol kâğıt ise daha küçük ölçekli işletmelerce tercih edilmektedir.  Tek yön baskılı kartvizit olarak en makul olanlarıdır ana üzerindeki bilgi tek yön olduğu için kısıtlıdır.

Japon bristol kâğıt ise çift yön baskı da çoğunlukla tercih edilir.  Mat ve parlak selefon ile birlikte kullanıldığında her amaca hizmet edecek kartvizit oluşturabilirsiniz. Tual kâğıt ise pürüzlü bir yüzeye sahiptir.

Renk olarak da istenilen renklerde olabilir.  Kabartma lak ya da yarı kabartma tercih edilebilir.

Kartvizit Baskı Süreci

Denizli kartvizit baskı şu süreçlerden geçerek hazırlanır.

  1. Doğru ölçü ve ebat: kartvizit hazırlanırken kullanılan standart bir ölçü vardır. O da 8,6×5,4 cm’dir. Kartvizitte kenarlarına kadar sıfıra sıfır yazı kullanılmamalı ve kesim payını göz önünde bulundurmalıdır.
  2. Renk modu: Kartvizit baskı için hazırlanırken cmyk renk modu tercih edilmelidir.  Başka modlar renk konusunda istediğiniz sonucu vermeyebilir.
  3. Çözünürlük kalitesi: Kartvizit tasarımı sırasında çalışma modu ve fotoğrafı 300 DPI olarak ayarlamalıdır. Başka türlü istediğiniz kalitede bir çözünürlük elde etmeniz mümkün olmaz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Denizli Matbaa Bir Fatih Matbaa Kuruluşudur.
+
05433038585
WhatsApp chat