0258 265 43 77
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Denizli Dijital Baskı

21 Eylül 2021
260 kez görüntülendi

Farklı sektörlerde kullanılan baskı tekniklerinden en iyilerinden bir tanesi dijital baskıdır. Ofset baskılar ile karşılaştırıldığında hızlı ve pratik bir baskı çeşidi olduğu söylenebilir. Dijital baskıda atık miktarının da az olmasından dolayı maliyet avantajı bulunur. İçeriğinde çok fazla kimyasal yoktur. Kimyasal olmaması nedeni ile de tercih edilebilirliği daha fazladır. Görüntü olarak sabit bir kalıba ihtiyaç olmaz. Bilgisayar üzerinden hazırlanan bir taslak herhangi bir kalıba ihtiyaç duyulmadan makindeki görüntü işlemcisine gönderilerek baskı işlemi gerçekleştirilir. Denizli Dijital Baskı tüm ihtiyaçlarınızda alternatif seçenekler ve kaliteli hizmet ile hizmet veren noktalardan biridir.

Dijital Baskı Nasıl Yapılır?

Kartuşlardan sadece boya püskürtülerek yapılan dijital baskı işlemleri Denizli Dijital Baskı firmasında itina ile yapılır. Yapılacak olan kumaşın içeriğine en uygun boyama yöntemi ile yapılan bu teknikte kartuşlar makinenin içerisinde bulunur. Kullanılacak olan kumaş ya da materyalin cinsine göre boya kartuşu takılır. Reaktif ya da asit boya kartuşu kullanılarak dijital baskı işlemi gerçekleştirilir. Sınır olmayan renk ve desen seçeneğine sahiptir. Bir ürün üzerinden ne görmek istiyorsanız bilgisayar ortamından aktarılarak dijital baskı uygulaması yapılır. Ofset baskının her ne kadar daha az maliyetsiz olduğu söylense de dijital baskı hızlı etkili ve dayanıklı bir yöntemdir. Dijital prova uygulaması ile birkaç dakika içerisinde en kaliteli baskılara da ulaşılabilme imkanı vardır.

Dijital Baskı Hangi Ürünlere Yapılır?

Sektörel anlamda geniş bir ürün yelpazesinde dijital baskı kullanılır. Şeffaf folyo, vinil, afiş, branda, tekstil ürünleri gibi malzemelere Denizli Dijital Baskı firmasında kaliteli uygulamalar yapılır. Ayrıca dijital baskıdan çıkan ürünler hemen hemen her alana uygulanabilirliği ile de ön plandadır. Ön üretim yapılmasına gerek kalmadan en uygun fiyat avantajı ile dijital baskıda boyut sınırlanması da yoktur. Günümüzde halı dokumacılığından cephe kaplamalarına, araçlardan tekstil ürünlerine kadar baskı yapılması istenen her yer için kaliteli baskılar yapılır. Küçük adetli işlerde en çok kullanılan baskı yöntemidir. Özel printerlera bağlı dijital baskı makinelerinde yüksek performansa sahip, renkli kartuşlar kullanılır. Yıkama talimatları ve kurutma talimatlarına uyulduğu sürece baskılar uzun ömürlü olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Denizli Matbaa Bir Fatih Matbaa Kuruluşudur.
+
05433038585
WhatsApp chat